Dziś jest poniedziałek, 06.04.2020, imieniny Izoldy, Celestyny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej » Aktualności » Informacja dotycząca programu monitoringu lasów

Informacja dotycząca programu monitoringu lasów

Informacja dotycząca programu monitoringu lasów

Informuję, że w lasach wszystkich form własności na terenie całego kraju, w latach 2016-2020, będą prowadzone prace obserwacyjno-pomiarowe w ramach programu monitoringu lasów.

            Program monitoringu lasów stanowi element sytemu Państwowego Monitoringu Środowiska. Treść programu dostępna jest na stronie:

http://www.gios.gov.pl/pl/stan-srodowiska/pms

            Zebrane wyniki posłużą do oceny stanu zdrowotnego lasów Polski w relacji do zmieniających się warunków środowiska.

            Prace terenowe odbywają się corocznie na stałych powierzchniach obserwacyjnych rozmieszczonych w sieci 8 × 8 km, które są częścią gęstszej sieci wielkoobszarowej inwentaryzacji stanu lasu. Pomiary i obserwacje wykonywane są zgodnie z instrukcją opracowaną przez Instytut Badawczy Leśnictwa i zaakceptowaną przez Dyrekcją Generalna Lasów Państwowych, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska i Ministerstwo Środowiska.

            Prace terenowe będą wykonywane przez pracowników Instytutu badawczego Leśnictwa lub przez osoby upoważnione przez instytut, w okresie od 1 czerwca do 30 września w latach 2016-2020.

            W związku z powyższym proszę o umożliwienie osobom upoważnionym przez Instytut Badawczy Leśnictwa wstępu na teren lasów i dokonania obserwacji i pomiarów.


Pozostałe aktualności