Dziś jest piątek, 19.04.2019, imieniny Adolfa, Tymona
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej » Aktualności » Niskooprocentowane pożyczki w ramach „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” - Polska Fundacja Przedsiębiorczości

Niskooprocentowane pożyczki w ramach „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” - Polska Fundacja Przedsiębiorczości

Niskooprocentowane pożyczki w ramach  „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” - Polska Fundacja Przedsiębiorczości

Polska Fundacja Przedsiębiorczości na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej realizuje od lipca br. program „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” na obszarze woj. wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Zgodnie z założeniami projektu oferowane są niskooprocentowane pożyczki (0,44% w skali roku) bez wkładu własnego, prowizji i opłat na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla absolwentów, studentów i bezrobotnych oraz na utworzenie stanowisk pracy z możliwością umorzenia spłaty części pożyczki.

Maksymalna kwota pożyczki na rozpoczęcie działalności to 77 tys. złotych, a na utworzenie miejsca pracy – 23 tys. Szczegółowe informacje zostały zamieszczone na stronie projektu pod adresem www.pfp.com.pl. W ramach programu oferowane jest również bezpłatne doradztwo i szkolenia.

Program jest finansowany z budżetu państwa i stanowi aktualnie najkorzystniejszą formę mikrofinansowania zwrotnego, wspierającą osoby, które chcą założyć własną firmę. Oferta jest jeszcze aktualna (do wyczerpania limitu środków - 7,8 mln zł). 

Dodatkowe pytania proszę kierować do oddziałów PFP w Bydgoszczy, Poznaniu, Lesznie i Pile. Oferta projektu dostępna jest także we wszystkich oddziałach BZ WBK na terenie województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Lista oddziałów wraz z regulaminem projektu w załączeniu.

K. Podgajna

 


Pliki do pobrania


Pozostałe aktualności