Dziś jest niedziela, 20.01.2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej » Aktualności » „RACHOWA - budowa drogi zakończona”

„RACHOWA - budowa drogi zakończona”

„RACHOWA - budowa drogi zakończona”

   W miesiącu wrześniu zakończono prace związane z budową drogi w miejscowości Rachowa. Efektem końcowym inwestycji jest droga o nawierzchni bitumicznej mierząca 0,79 km oraz 4 m szerokości. Zakres prac obejmował: roboty ziemne, wykonanie rowu, roboty konstrukcyjne (warstwa odcinająca z gruntu stabilizowanego cementem oraz podbudowa grubości 20 cm), położenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego o grubości 4 cm oraz wykonanie prac wykończeniowych. Nad prawidłowością wykonania wyżej wskazanych prac czuwał zatrudniony na czas realizacji zadania inspektor nadzoru inwestorskiego. Zrealizowane zadanie usprawni dojazd do nieruchomości znajdujących się w miejscowości Rachowa, przez co wpłynie pozytywnie na rozwój naszej gminy. Szczególnie ważne jest zagwarantowanie dojazdu do gruntów rolnych znajdujących się przy drodze.

Całkowita wartość zadania pn. „Budowa drogi gminnej nr 653241P – Rachowa” stanowi kwotę w wysokości 389 595,16 zł. Zrealizowanie inwestycji było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Województwa Wielkopolskiego poprzez przyznanie dotacji w kwocie 129 000,00 zł, która pochodzi z budżetu Województwa Wielkopolskiego w ramach dofinansowania budowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

KP


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności