Dziś jest niedziela, 25.10.2020, imieniny Darii, Wilhelminy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej » Aktualności » Budowa świetlicy w Celestynach na finiszu.

Budowa świetlicy w Celestynach na finiszu.

  Budowa świetlicy w Celestynach na finiszu.

 

Dobiegają końca prace budowlane polegające na budowie świetlicy wiejskiej w Celestynach. Jest to obiekt parterowy o powierzchni zabudowy 151,31 m 2, kubaturze 718,93 m3 oraz wysokości 6,02 m.  Duże możliwości do organizowania imprez daje mająca 90 m2 wielofunkcyjna sala. Pozostałą część budynku tworzą toalety, kuchnia, wiatrołap, pomieszczenie gospodarcze oraz magazyn. Warto wspomnieć, że obiekt w całości został przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz można spędzić czas na placu do rekreacji. W ramach zagospodarowania terenu zostało wykonane miejsce na ognisko z ławkami oraz zamontowane urządzenia placu zabaw: karuzela huśtawka wagowa –dwuosobowa i bujak sprężynowy. Są także dwie ławki parkowe.

Kluczową kwestią jest to, że świetlica została wybudowana w systemie pasywnym. Zastosowane rozwiązania pozwolą na minimalizowanie zużycia energii. Na dachu zostały zamontowane panele fotowoltaiczne o mocy 4,2 kWp, wyprodukowana energia elektryczna w instalacji fotowoltaicznej zostanie wykorzystana na potrzeby własne budynku, czyli na potrzeby oświetlenia, ogrzewania oraz funkcjonowania urządzeń elektrycznych i technologicznych.

Celem operacji jest zapewnienie odpowiednich warunków do organizowania i animowania uczestniczenia społeczności wiejskiej w wydarzeniach artystycznych, kulturalnych, integracyjnych.

Dzięki realizacji tej inwestycji mieszkańcy sołectwa Celestyny zyskają miejsce, gdzie będą mogli spotkać się i miło spędzić czas. W ofercie świetlicy nie powinno zabraknąć zajęć dla dzieci i dorosłych.

Świetlica wiejska została wybudowana przy udziale środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach  operacji „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich, objętego PROW na lata 2014-2020”.

 

WS

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności