Dziś jest sobota, 22.01.2022, imieniny Anastazego, Wincentego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej » Aktualności » Nowa droga w Bibiannie już wkrótce. Podpisano umowę z wykonawcą.

Nowa droga w Bibiannie już wkrótce. Podpisano umowę z wykonawcą.

DSC_1247 (002)

Do końca października ma powstać nowy odcinek drogi asfaltowej na terenie Gminy Malanów. 29 września br. Wójt Gminy – Ireneusz Augustyniak wraz ze Skarbnik Gminy Marzanną Szczap podpisali umowę na realizację inwestycji pn:  „Przebudowa drogi w miejscowości Bibianna”. Zadanie zrealizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Koła. Funkcję nadzoru inwestorskiego pełnić będzie p. Witold Rosiak z firmy Wivia.

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki środkom finansowym pozyskanym z budżetu Województwa Wielkopolskiego, pochodzącym z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Dotacja wynosiła 125.000,00 zł. Koszt przebudowy to  270.178,91 zł. W ramach inwestycji powstanie 720 m. odcinek drogi o szerokości 4 m. Warto dodać, że to nie jedyna planowana inwestycja drogowa w najbliższym czasie. Już wkrótce kolejne odcinki asfaltowych dróg powstaną w Kotwasicach oraz Żdżenicach.

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności