Dziś jest wtorek, 13.04.2021, imieniny Przemysława, Hermenegildy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej » Aktualności » Podłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci i zmiana umowy – mini przewodnik

Podłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci i zmiana umowy – mini przewodnik

loga (1)

Informujemy, że Wykonawca dokonał już montażu i zgłoszenia wszystkich 313 wykonanych mikroinstalacji. Kolejną formalnością, którą muszą dopełnić właściciele nieruchomości, na których zostały zamontowane instalacje jest umożliwić instalatorowi Energa Operator wymianę licznika na dwukierunkowy i poczekać na potwierdzenia certyfikacji, który Energa Operator przesyła za pomocą Poczty Polskiej.

Jeśli otrzymali Państwo już dokument taki jak prezentujemy poniżej, to prosimy o złożenie wniosku o zmianę umowy kompleksowej z Energa Obrót.

 

 

W tym celu proszę kliknąć poniższy link i wybrać na dole strony wybieramy - złóż wniosek

https://energa.pl/dom/oferty/prosument

Następnie postępujemy zgodnie z poleceniami formularza. Do złożenia wniosku potrzebny będzie skan otrzymanego potwierdzenia certyfikacji oraz następujące dane:

- imię i nazwisko

- adres

- adres poczty e-mail

- nr telefonu

- nr PESEL

- nr PPE (znajduje się na drugiej stronie faktury)

A następnie proszę załączyć skan „potwierdzenia przyłączenia mikroinstalacji” i zatwierdzić wniosek.

Następnie Energa Obrót dokona weryfikacji złożonego wniosku. Jeśli proces ten przebiegnie pozytywnie, otrzymają Państwo wiadomość, w której Energa Obrót potwierdzi, że od tej pory będzie rozliczać Państwa jako prosumenta energii odnawialnej.

Najprawdopodobniej stosowane okresy rozliczeniowe  w cyklach dwumiesięcznych pozostaną bez zmian. Natomiast magazynowanie nadwyżki energii wprowadzonej do sieci przez prosumenta trwać będzie 365 dni od dnia wyprodukowania.

                                                                                                                                       MarK

 

 

 

 

 

 


Pozostałe aktualności