Dziś jest sobota, 22.01.2022, imieniny Anastazego, Wincentego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej » Aktualności » Ponad milion złotych na drogi.

Ponad milion złotych na drogi.

IMG_0589

Gmina Malanów otrzymała 1 031 036,00 zł z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych na sfinansowanie planowanych inwestycji.  Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19, którego głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niekorzystnym skutkom wystąpienia pandemii. Otrzymane wsparcie jest bezzwrotne.

Z otrzymanych środków Gmina Malanów zbuduje  prawie dwa kilometry  dróg asfaltowych. Na ostatniej sesji Radni Gminy Malanów zdecydowali, że przeznaczają  448 000,00 zł na „Budowę drogi w sołectwie Żdżenice – etap I”  oraz  583 036,00 zł na „Przebudowę drogi Kotwasice – Zygmuntówek”. W ramach realizowanych inwestycji zostanie wybudowana droga w miejscowości Żdżenice o długości 730 m. W ramach robót budowlanych zostanie wykonana nawierzchnia drogi z asfaltu szerokości 4,0 m oraz pobocza utwardzone z kruszywa łamanego, ponadto zostanie czyszczony i udrożniony rów przydrożny. Z kolei w Kotwasicach zostanie wybudowana droga  długości 990 m. Podobnie jak w Żdżenicach będzie to droga o  szerokości jezdni 4,0 m wraz z poboczami o szerokości 75 cm oraz rowami odwadniającymi.

Planowany termin wykonania tych dróg to koniec listopada br., natomiast w chwili obecnej prowadzona jest procedura przetargowa w celu wyłonienia wykonawcy.

 

MarK


Pozostałe aktualności