Dziś jest niedziela, 25.10.2020, imieniny Darii, Wilhelminy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej » Aktualności » Prace na SUW-ie w Malanowie dobiegły końca

Prace na SUW-ie w Malanowie dobiegły końca

Pomimo wysokich temperatur na zewnątrz prace modernizacyjne na Stacji Uzdatniania Wody w Malanowie dobiegły końca. Bez żalu rozstaliśmy się z wyposażeniem rodem z połowy XIX wieku i tak, jak na SUW w Czachulcu Starym i Kotwasicach, w Malanowie zamontowane zostały nowe urządzenia, a zastosowana technologia spełnia wymogi i oczekiwania obecnego stulecia. Firma wykonała próby zamontowanych urządzeń, przeprowadziła badania wody i uzyskała pozwolenie Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Turku na włączenie zmodernizowanej stacji do sieci wodociągowej. Zapewni to ciągłość dostawy i odpowiednie ciśnienie wody dla wszystkich mieszkańców Gminy Malanów, nawet mimo wzmożonego zużycia wody w czasie upałów.

W dniu 08.07.2019 r. odbył się odbiór robót budowlanych w ramach projektu „Modernizacja sieci wodociągowej, kanalizacji i Stacji Uzdatniania Wody w Malanowie”, który otrzymał dofinasowanie z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”

Całkowity koszt inwestycji to 2 070 457,66 zł, a kwota dofinansowania to 1 080 830,00 zł.

                                                 WS

 

 

 

 

 

 

 


Pozostałe aktualności