Dziś jest niedziela, 25.10.2020, imieniny Darii, Wilhelminy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej » Aktualności » Ruszyła budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia

Ruszyła budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia

Ruszyła budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia

Mimo trwającego spowolnienia gospodarczego oraz wielu ograniczeń, malanowski samorząd nie rezygnuje z realizacji ważnych dla mieszkańców inwestycji. Na początku kwietnia Wójt Gminy podpisał umowę na realizację zadania pn: „Budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia” - z wykonawcą robót Zakładem Budowy Dróg Henryk Mocny z siedzibą w Błaszkach. W środę 6 maja ruszyły prace w terenie. Inwestycja zakłada wykonanie prawie 400 m odcinka o nawierzchni bitumicznej. Nowa droga będzie miała jezdnię o szerokości 4 m. Na włączeniu do drogi powiatowej szerokość będzie wynosić 6m. Po obu stronach jezdni wykonane zostaną 0,5 m pobocza oraz zjazdy. Ustawione zostanie nowe oznakowanie.

Koszt ww. przedsięwzięcia zgodnie z umową wyniesie 287.747,74 zł brutto. Prace potrwają do końca maja. Jest to pierwsza z inwestycji drogowych jaką zamierza zrealizować w tym roku nasza gmina. Kolejną będzie budowa ul. Wesołej w Malanowie, na którą Gmina Malanów otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności