Dziś jest niedziela, 25.10.2020, imieniny Darii, Wilhelminy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej » Aktualności » Zakupiono nowe wyposażenie do świetlicy wiejskiej w Miłaczewie

Zakupiono nowe wyposażenie do świetlicy wiejskiej w Miłaczewie

Zakupiono nowe wyposażenie do świetlicy wiejskiej w Miłaczewie

W grudniu br. Gmina Malanów zrealizowała zadanie pod nazwą „Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Miłaczewie”. Na realizację tego projektu nasz Gmina pozyskała kolejne dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa wsi 2013-2020”. Wsparcie kierowane było do sołectw, które uczestniczą w wielkopolskiej odnowie wsi. Z uwagi na ograniczony budżet konkursu i przyjęte kryteria wyboru projektów w konkursie „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw” wybierane były projekty, które miały służyć aktywizacji mieszkańców wsi, podniesieniu standardów i jakości życia na terenach wiejskich poprzez zakup np. elementów wyposażenia.

Celem projektu był zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w Miłaczewie, a tym samym podniesienie poziomu infrastruktury służącej rozwojowi społeczno-kulturalnego sołectwa. W ramach projektu uzyskanym efektem rzeczowym jest wyposażenie kuchni w: kuchenkę gazową, 2 stoły przyścienne, okap oraz zlew dwukomorowy.

Zakupione wyposażenie umożliwi wykorzystanie świetlicy wiejskiej przez okres całego roku podczas organizowanych w budynku imprez kulturalnych, spotkań integracyjnych, szkoleń i kursów. Wzrost atrakcyjności świetlicy wiejskiej zachęci mieszkańców do promowania i kultywowania polskich tradycji kulinarnych, przyczyni się do integracji i nawiązywania kontaktów międzypokoleniowych.

Koszt zakupu sprzętu do kuchni w świetlicy wiejskiej wyniósł ponad 9 tysiące złotych. Dofinansowanie ze środków województwa wyniosło 4.500,00 zł tj. prawie 50% zł, natomiast wkład własny w wysokości 4 654,53 zł został pokryty ze środków funduszu sołeckiego sołectwa Miłaczew.

MarK

 

 

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności